Revivo ‘Gazze Kasabı’na kazan kaldırdı: Biz hiçbir başarısı olmayan bir hükümetiz

Gazze Şeridi’nde yaşayan Filistinli Müslümanlar yaklaşık 260 gündür Dünyanın gözü önünde aralıksız bir şekilde etnik temizliğe uğruyor. Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam ve diğer direnişçi gruplara karşı büyük bir hezimete uğrayan bununla birlikte esirleri de kurtaramayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, koltuğunu korumak için hunharca masum sivilleri katlediyor. 

MÜSLÜMAN SİVİLLERİN CAN KAYBI KORKUNÇ SEVİYEDE!

Gazze’deki sivil can kaybı 37 bini aşarken, hâlâ enkaz altında ve yol kenarlarında çok sayıda cenazenin bulunduğu bildiriliyor.

‘GAZZE KASABI’ NETANYAHU’YA KENDİ PARTİSİ DE KAZAN KALDIRMAYA BAŞLADI

Soykırım suçu işleyen İsrail’de erken seçim için çağrıların şiddeti artıyor. İsrail’de Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıların başlamasında bu yana süren protestolarda yüksek sesle talep edilen erken seçim bu kez Netanyahu’nun lideri olduğu Likud Partisi’nden geldi.

“BİZ HİÇBİR BAŞARISI OLMAYAN BİR HÜKÜMETİZ”

Likud Milletvekili Eliyahu Revivo, hükümetin etkisizliği nedeniyle erken seçim çağrısı yapmanın doğru zaman olabileceğini belirterek, “Biz hiçbir başarısı olmayan bir hükümetiz, gerçek bu” sözleriyle parti içinde yaşanan kırılmayı ifşa etti..

“İKTİDARI KAYBETSE BİLE BUNA DEĞECEK”

Partisinden başka milletvekillerinin de kendisiyle aynı fikirde olduğunu aktaran Revivo, “Likud iktidarı kaybetse bile buna değecek. Çünkü İsrail liderlikten önce gelir” sözlerini kaydetti.

KAYNAK: HABER7, İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir