Koç Metalurji Halka Arz Tarihi ve Hisse Fiyatı Belli Oldu! 3 Banka Halka Arz Dışında Kaldı

Koç Metalurji A.Ş. 1993 yılından beri demir çelik sektöründe faaliyetlerini sürdürüyor. Koç Holding’le bir bağı bulunmayan şirketin tek sahibi tek pay sahibi Adil Koç‘tur. Şirket hakkında merak edilen bir başka bilgi ise halka arz tarihi ve hisse fiyatı oldu.

KOÇ METALURJİ HALK ARZ TARİHİ, FİYATI

Koç Metalurji halka arzı, 9-10 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşecek. Halka Arz 20,50 TL sabit fiyatla ve Talep Toplama Yöntemi ile yapılacak.

MAÇ METALURJİ KAÇ LOT DAĞITACAK?

Koç Metalurji halka arzında 125.000.000 adet payın halka arz edilmesi ve halka arz büyüklüğünün 2,5 Milyar TL olması planlanıyor. Halka arzda şirketin mevcut 350 milyon TL olan sermayesinin 455 milyon TL’ye bedelli artırımı sırasında oluşan 105 milyon TL paylar ile mevcut ortak Adil Koç’un sahip olduğu 20 milyon TL nominal değerli B grubu paylar olmak üzere toplam 125 milyon TL pay halka arz edilecek.

HALKA ARZA KATILMAYACAK BANKALAR BELLİ OLDU

Halka arzda Akbank, Ak Yatırım, Yapı Kredi Bankası, Yapı Kredi Yatırım, TEB ve TEB Yatırım konsorsiyum üyesi olarak yer almıyor. Yatırımcılar bu banka ve aracı kurumlar üzerinden halka arza katılamayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir